Tarptautinė TV akademija (International Academy of Television Arts & Sciences) paskelbė tarptautinių „Emmy“ apdovanojimų, skirtų geriausiems televizijos projektams, nominantus. „Emmy“ – tai kasmetiniai JAV televizijos apdovanojimai, lyginami su Oskaro apdovanojimais kinui. Šiais metais 11-koje kategorijų varžosi 44 nominantai iš 18 šalių, tarp kurių – Australija, Belgija, Kanada, Prancūzija, Japonija, Vokietija ir kitos, o vienas pretendentų į prestižinę „Emmy“ statulėlę – Lietuvoje nufilmuotas bendros Japonijos, Kanados ir Olandijos gamybos televizinis filmas „Tokijo teismas“. Jis geriausio televizinio filmo/mini serialo kategorijoje varžosi su dar trimis nominuotaisiais.

„Nominuotas mūsų Lietuvoje nufilmuotas filmas,“ – džiaugiasi kino prodiuseris Kęstutis Drazdauskas, kurio dėka šis istorinis filmas buvo gaminamas ne kur kitur, bet mūsų šalyje. – „Be kino dailininkų, kostiumininkų ir kitų Lietuvos profesionalų, šios nominacijos filmas nebūtų gavęs. Gal net nebūtų nufilmuotas! О aš turiu pagrindo tai sakyti. Tai – labai aukštas įvertinimas. Sunku net nuspėti, kiek per metus visame pasaulyje išleidžiama šios kategorijos filmų – 1000? 3000? Būti tarp keturių geriausių – nenusakomas jausmas“, – įspūdžiais dalinosi kompanijos „Artbox“ įkūrėjas.

„Tokijo teismas” („Tokyo Trial“, rež. Rob W. King ir Pieter Verhoeff ) – istorinė drama apie 1946 m., iškart po Antrojo pasaulinio karo, prasidėjusį teismo procesą Japonijoje. 11 teisėjų iš viso pasaulio Tokijuje praleido du su puse metų, spręsdami istorinę bylą, nulėmusią 28-ių Japonijos Imperijos pareigūnų, kaltintų karo nusikaltimais, likimus.

2015 m. Lietuvoje ir Japonijoje filmuotame TV filme galima išvysti garsius lietuvių aktorius, kuriems buvo patikėti vieni iš pagrindinių vaidmenų. Filme įsimintiną Sovietų Sąjungos teisėjo vaidmenį sukūrė aktorius Kęstutis Jakštas, o šiemet „Sidabrinę gervę“ už geriausią aktorės vaidmenį laimėjusi aktorė Gabija Jaraminaitė atliko vertėjos, vienintelės moters teismo procese, vaidmenį.

Filme taip pat nusifilmavo tokios pasaulinio garso kino žvaigždės kaip Jonathan Hyde („Titanikas“, „Džiumandži“), Paul Freeman („Indiana Džounsas“), Michael Ironside („Top Gun“), Irrfan Khan („Juros periodo pasaulis“, „Pi gyvenimas“, „Lūšnyno milijonierius“) ir kiti.

Šių metų rugsėjo 25 d. Olandijos kino festivalyje įvyko pilnametražio kino filmo versijos tarptautinė premjera, tačiau „Tokijo teismą“, kaip keturių dalių televizijos filmą, 2016 m. pabaigoje pirmieji išvysti galėjo internetinės televizijos platformos „Netflix“ vartotojai iš 190 pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvos. Paminėtina, kad tai pirmasis istorijoje tokio dydžio bendras projektas tarp televizinio turinio milžinų – NHK (nacionalinis Japonijos transliuotojas) ir „Netflix“.

Tarptautinių „Emmy“ apdovanojimų statulėlių laimėtojai bus paskelbti šių metų lapkričio 20 d.

Televizinio filmo „Tokijo teismas“ anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=XmotKLB2eCQ

Rugsėjo 11 d. tarptautiniame Toronto kino festivalyje įvyko Artbox koprodiusuoto (koprodiuseris Kęstutis Drazdauskas) filmo „Tulpės, meilė, garbė ir dviratis“ pasaulinė premjera. Filmas sulaukė itin daug ovacijų bei gerų atsiliepimų.

Filmo „Tulpės, meilė, garbė ir dviratis“ kuris buvo filmuojamas ir Lietuvoje, režisierius – Oskaro laureatas Mike van Diem, filmą prodiusavo FATT Productions ir DCTV.

„100 metų kartu“ – tai dokumentinio kino kadrais pasakojama šimtamečių istorija. Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui skirta idėja šalies bendraamžių lūpomis atskleis autentiškus pasakojimus bei Lietuvos valstybingumo raidą.

Rugsėjo 5 d., antradienį, 16:00 val. Lietuvos kinematografininkų sąjungos salėje vyks biofilmografijos žinyno „Lietuvos kinematografininkai“ pristatymas.

„Lietuvos kinematografininkai“ papildo to paties pavadinimo 1986-ųjų Laimono Tapino biofilmografijų leidinio duomenis informacija apie lietuvių kino kūrėjų darbus per pastaruosius trisdešimt metų. Žinyno tipo leidinyje pateikiama informacija apie pusę tūkstančio lietuvių kino žmonių: režisierių, operatorių, aktorių, kompozitorių, dailininkų, kritikų, prodiuserių ir kitų su kinu susijusių profesijų specialistų. Leidinys iliustruotas kino kūrėjų nuotraukomis, kadrais iš filmų, pateikiamos ištraukos iš publikacijų ir originalūs tekstai apie kūrybą.

Leidinio sudarytoja, tekstų rengėja, vyr. redaktorė – kino kritikė Rasa Paukštytė. Leidinio iniciatoriai – rašytojas, kino kritikas Laimonas Tapinas ir kino režisierius Gytis Lukšas.

Daugiau informacijos: http://www.kinosajunga.lt/naujienos/NewsItem/kvietimas-i-leidinio-lietuvos-kinematografininkai-pristatyma

Lietuvos kino centro svetainėje jau galima rasti naują katalogą „Lietuviški filmai 2016-2017“. Kataloge 38 vaidybiniai, 13 trumpametražių, 45 dokumentiniai ir 28 animaciniai filmai ar jų projektai. Tarp jų – ir keli ARTBOX filmai: „Paskutinis gyventojas“ (2016), „Putos iš burnos“ (postprodukcijoje) , „Abitas ir Šarvai“ (postprodukcijoje) bei vystymo stadijoje esanti „Pilis“.

www.issuu.com/lietuvoskinocentras2/docs/lithanian_films_2016-2017

Atrodo, kad į kiną Lietuvoje nebežiūrima vien kaip į valstybės melžimo mašiną: gal ne taip sparčiai, kaip kino žmonės norėtų, tačiau imama suprasti, kad kinas į biudžetą grąžina ne mažiau, nei gauna, o pasaulyje Lietuvą garsina iš tikrųjų ir daug prasmingiau nei šimtus tūkstančių kainavusios neaiškios Lietuvos vardo garsinimo koncepcijos. VŽ „Savaitgalyje“ – apie lietuviško kino reikalus 2016-aisiais ir siekius 2017-aisiais.

Plačiau: http://vz.lt/laisvalaikis/akiraciai/2017/01/20/populiariausias-2016-m-filmas–tarp-musu-berniuku-kas-toliau#ixzz4WQzvTWHl

Sparčiai pasaulyje populiarėjanti internetinė televizijos platforma „Netflix“ neseniai pristatė naują keturių dalių televizijos filmą „Tokijo teismas“, kuriame pasakojama apie Antrojo pasaulinio karo nusikaltėlių teismą Japonijoje. Beveik visos šio filmo scenos buvo nufilmuotos Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie „Tokijo teismą“, fotografijas bei filmo anonsą rasite čia: http://www.lrt.lt/naujienos/kultura/26/160752/netflix_filme_pazistami_lietuviu_aktoriai_ir_neatpazistama_lietuva

Jei Lietuvoje per metus būtų sukuriama pora dešimčių filmų, iš jų bent pora būtų labai neblogi. Taip interviu LRT.lt sako Lietuvos kino prodiuseris Kęstutis Drazdauskas ir priduria, kad labiau nei kino produkcijos Lietuvai trūksta aiškios valstybės kino strategijos ir vietų, kur filmus rodyti.

Interviu K. Drazdauskas dalinasi, kaip galima spręsti Lietuvos kino problemas, kiek romantikos yra kine ir kaip vyko paskutinis jo projektas, kai Lietuvą kuriam laikui teko paversti Japonija: http://www.lrt.lt/naujienos/kultura/26/160012/kino_prodiuseris_reikalavimas_lietuviskam_kinui_maziausiai_i_kanus

Šiandien LRT Klasikos radijo laidoje „Ryto allegro“ VšĮ „Vilniaus kino biuro“ vadovė Jūratė Pazikaitė, prodiuserė Lineta Mišeikytė ir Nepriklausomų prodiuserių asociacijos pirmininkas, prodiuseris Kęstutis Drazdauskas diskutavo apie tai, kodėl ir kuo Vilnius patrauklus kinui. Kviečiame pasiklausyti bei pasidžiaugti 2016 metų rezultatais.

Laidos įrašas (nuo 00:54:57): http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013500509/ryto_allegro_2016_12_29_08_10#wowzaplaystart=3298000&wowzaplayduration=2049000

Foto albumas: https://www.facebook.com/802923229818732/photos/?tab=album&album_id=1080052872105765

Metai buvo įspūdingi… Mes ne tik kartu su nykštukais ir burtininkais užsiiminėjome šokolado magija, su kaimynais triauškinome riešutus, turškėmės po dušu, bet ir bėgome iš koncentracijos stovyklos, kovojome su kryžiuočiais, gaudėme pasiutusius šunis ir vis dar esame gyvi! Už visa tai labai norėtume padėkoti Jums. Linkime gražių bei jaukių švenčių ir iki susitikimo 2017-aisiais!

Vilniaus kino biuro prie Vilniaus savivaldybės duomenimis, visų Vilniuje 2016 metais kurtų kino ir TV filmų biudžetai sudarė daugiau nei 8,8 mln. eurų. Viso Vilniuje šiais metais bendradarbiaujant su kino biuru buvo nufilmuoti 42 kino projektai. Tai didesnis projektų skaičius nei 2015 m., tačiau praeitiems metams jie nusileido savo bendru biudžetu.

Kino gamybos įmonė „Artbox“ šiais metais Vilniuje filmavo 5 projektus – tai gamybos etape esančios rusų dramos „Legenda apie pabėgimą“ ir „Judėjimas aukštyn“, lietuvių dokumentinis filmas „Sutkaus Dekalogas“ bei šiuo metu postprodukcijos stadijoje jau esantys bendros gamybos projektai – lietuvių, latvių ir lenkų drama „Putos iš Burnos“ bei istorinė lietuvių ir lenkų dokumentika „Abitas ir šarvai“.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/veidai/kinas/vilnius-tampa-vis-ryskesniu-pasaulio-kino-miestu-2016-aisiais-cia-filmuoti-42-filmai.d?id=73244442

Esame labai laimingi, kad pasaulinė keturių dalių televizijos filmo „Tokijo teismas“ premjera jau šiandien!!! 2015 m. Lietuvoje ir Japonijoje nufilmuotame TV filme, pasakojančiame apie Antrojo pasaulinio karo nusikaltėlių teismą Japonijoje, bus galima išvysti ne tik pagrindinius teisėjų vaidmenis sukūrusias pasaulinio garso kino žvaigždes Marcel Hensema (filmai „Olandijos kilpa“, „Simonas“), Jonathan Hyde (filmai „Titanikas“, „Džiumandži“, „Padermė“), Paul Freeman (filmai „Indiana Džounsas ir dingusios Sandoros skrynios ieškotojai“), Irrfan Khan (filmai „Juros periodo pasaulis“, „Pi gyvenimas“, „Lūšnyno milijonierius“), Julian Wadham („Anglas ligonis“), bet ir Lietuvos kino bei teatro aktorius. Filme įsimintiną Sovietų Sąjungos teisėjo vaidmenį sukūrė aktorius Kęstutis Jakštas, o aktorė Gabija Jaraminaitė atliko vertėjos, vienintelės moters teismo procese vaidmenį. Nepamirškite įsijungti Netflix ir peržiūrėti visas keturias filmo dalis!

Oficialus filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=GdwKZwp4fHI
Plačiau skaitykite: http://kinfo.lt/pasauline-netflix-premjera-lietuvoje-nufilmuotas-filmas-tokijo-teismas/

“Geriausias filmas užsienio kalba“ – „Auksinio gaublio“ apdovanojimų kategorija, kurioje šiais metais varžysis net 85 filmai iš 52 šalių. Vienas jų – ARTBOX koprodiusuotas filmas „Paskutinis gyventojas“ (rež. Jivan Avetisyan), kuriame pagrindinį vaidmenį atliko aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė. Stebėkite tiesioginę 74-ųjų „Auksinių gaublių“ nominacijų transliaciją gruodžio 12 d., 15.10 val. Laikome kumščius!

Daugiau apie filmą: http://www.goldenglobes.com/articles/last-inhabitant-armenia
Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=5Nras4Uj_Z4

Sparčiai pasaulyje populiarėjanti internetinė televizijos platforma „Netflix“ jau gruodžio 12 d. pristatys naują keturių dalių televizijos filmą „Tokijo teismas”. Tai istorija pasakojanti apie Antrojo pasaulinio karo nusikaltėlių teismą Japonijoje. Didžioji dalis šio filmo scenų buvo nufilmuotos Lietuvoje, pasitelkus gausią Lietuvos kino aktorių ir industrijos profesionalų komandą.

Daugiau informacijos: http://www.filmproducers.lt/pasauline-netflix-premjera-lietuvoje-nufilmuotas-filmas-tokijo-teismas/

Kanadiečių ir prancūzų aktorė Marie-Josée Croze 2003 m. Kanuose laimėjo geriausios aktorės titulą už vaidmenį filme „Barbarų invazijos“ („The Barbarian Invasions“), ji taip pat yra vaidinusi Steveno Spielbergo ir Wimo Wenderso filmuose. Aktorė įkūnijo ir pagrindinę heroję Lietuvoje kurtoje juostoje „2 naktys iki ryto“, pasakojančioje apie romantišką dviejų nepažįstamųjų susitikimą svetimame mieste.

Interviu su aktore Marie-Josée Croze žurnale „Kinas“: http://www.zurnalaskinas.lt/interviu/2016-09-01/Man-patinka-kurti-veikeja-is-detaliu

Rugsėjo 8 d. sparčiausiai augančio verslo atstovai rinkosi į konferenciją „Gazelė 2016“. „Verslo žinių“ organizuojamo projekto tikslas – ne tik suteikti informacijos, žinių smulkiajam ir vidutiniam verslui rūpimais klausimais, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į naujuosius rinkos lyderius, suburti šias daug potencialo turinčias bendroves, paskatinti jas keistis efektyvios veiklos patirtimi. Šios konferencijos metų įmonei UAB „Artbox“ buvo įteiktas sertifikatas, pažymintis, kad 2015 m. „Artbox“ buvo viena sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai augančių Lietuvos bendrovių.

Rugsėjo 2 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliavo Lietuvos kino gamybos įmonės „Artbox“ ir Suomijos kino gamybos įmonės „Mjolk Movies“ bendros gamybos filmas „2 naktys iki ryto“ (rež. Mikko Kuparinen), kuris sulaukė daug teigiamų atsiliepimų bei buvo įvertintas tarptautiniuose kino festivaliuose. Siūlome paskaityti interviu su filmo prodiuseriu Kęstučiu Drazdausku: http://www.delfi.lt/veidai/kultura/2-naktys-iki-ryto-romantiska-meiles-istorija-susiejo-lietuviu-ir-suomiu-kurejus.d?id=72191892

Liepos 12 d. tarptautinio Armenijos kino festivalio „Golden Apricot“ konkursinėje „Armenian Panorama“ programoje įvyko kino gamybos kompanijos „Artbox“ koprodiusuoto filmo „Paskutinis gyventojas“ („The Last Inhabitant“, rež. Jivan Avetisyan) premjera. Filme pagrindinius vaidmenis atliko žymūs Armenijos aktoriai Aleksandr Khachatryan ir Kanų geriausio vyro vaidmens laureatas Homayoun Ershadi bei Lietuvos aktorė Sandra Daukšaitė-Patrulėnė. Filmą montavo Eimantas Belickas, postprodukcijos darbus atliko Lietuvos įmonė „Madstone“, muziką sukūrė Amerikos-Armėnijos roko grupės „System of a Down” vokalistas Serj Tankian.

Kanados kino apžvalgų tinklapis „Cinemablographer“ paskelbė jų manymu geriausius 2016 m. filmus tarp kurių – bendra „Artbox“ ir Suomijos kino kompanijos „Mjolk Movies“ romantinė drama „Dvi naktys iki ryto“ („Two Nights Till Morning“, rež. Mikko Kuparinen). Lietuvos kino mylėtojai šį filmą išvysti galės jau vasaros pabaigoje – filmo išankstinė premjera numatyta rugpjūčio 24 dieną „Kino po žvaigždėmis“ seanse, į kurį atvyks visa kūrybinė grupė bei pagrindinį vaidmenį atlikusi garsi prancūzų ir kanadiečių aktorė, Kanų kino festivalio geriausio moters vaidmens laimetoja, Marie-Josée Croze. http://www.cinemablographer.com/2016/06/2016-in-review-best-films-of-year-so-far.html?m=1

Liko visai nedaug iki vienos labiausiai intriguojančių artėjančio rudens premjerų – Vilniuje nufilmuotos lietuvių ir suomių romantinės dramos „2 naktys iki ryto“ („2 Nights Till Morning“, rež. Mikko Kuparinenas). Filmo išankstinė premjera numatyta rugpjūčio 24 dieną „Kino po žvaigždėmis“ seanse, į kurį atvyks visa kūrybinė grupė, kurioje – ir pagrindinį vaidmenį atlikusi garsi prancūzų ir kanadiečių aktorė Marie-Josée Croze.

Daugiau informacijos: http://www.15min.lt/kultura/naujiena/kinas/filme-2-naktys-iki-ryto-modernus-ir-romantiskas-vilniaus-paveikslas-4-644345

Už kitas patrauklesne pelno mokesčio lengvata, kuri nuo 2014 m. taikoma dalį pelno filmų gamybai skyrusioms įmonėms, kol kas pasinaudojo tik keliolika šalies bendrovių, tačiau jos per dvejus metus jau spėjo susigrąžinti apie 4 mln. eur mokesčių.

Daugiau informacijos: http://vz.lt/vadyba/finansai-apskaita/2016/04/01/7319/lengvata-grazino-lietuva-i-pasaulio-kino-zemelapi?utm_source=vz&utm_medium=infoblock&utm_campaign=connected

​Vasario 24 d. įvyko visuotinis Nepriklausomų prodiuserių asociacijos narių susirinkimas, kurio metu buvo patvirtinta nauja NPA taryba.

​Kęstutis Drazdauskas
valdybos pirmininkas

Lineta Mišeikytė
Valdybos narė

Gabija Siurbytė
Valdybos narė

Marija Razgutė
Valdybos narė

Martynas Mickėnas
Valdybos narys

2016 vasario 4 d. įvykusios pakartotinės Asamblėjos metu LiKA tikrieji nariai išsirinko naują Tarybą.

Keturių metų kadencijai išrinkti tokie LiKA nariai:
dr. Gražina Arlickaitė (kinotyrininkė)
Ramūnas Greičius (kino operatorius)
Lineta Mišeikytė (kino prodiuserė)
Jūratė Samulionytė (kino režisierė ir prodiuserė)
Kęstutis Drazdauskas (kino prodiuseris).

Ilgai lėkėme be atokvėpio, o dabar, nestabtelėję, džiaugiames rezultatais – „Gazelė 2015“ mus įvertino kaip pirmaujančius tarp žiniasklaidos, komunikacijų ir reklamos sektoriaus įmonių!

Daugiau informacijos: http://vz.lt/vadyba/rinkodara/2016/02/01/gazele-2015-sparciausiai-augusios-mediju-ir-rinkodaros-bendroves

Sulaukėme puikios statistikos apie mūsų filmo „2 naktys iki ryto” pasisekimus iš režisieriaus Mikko Kuparinen: „Iki dabar filmas buvo parduotas kino teatrams Prancūzijoje, Kanadoje, Švedijoje, Ukrainoje ir Pietų Korėjoje. Ryšiai yra užmegzti ir su kelioliką kitų šalių. Kino teatrų premjera planuojama skirtingose šalyse jau šių metų 2016-aisiais. Laukia jaudinantys metai!“

Sulaukėme puikių žinių apie mūsų filmą “Paskutinis gyventojas”, kuris bus išleistas jau 2016. Amerikos – Armėnijos grupė „System of a Down“ sutiko sukurti muziką filmui! Režisierius Jivan Avetisyjan tikina, kad muzika padės išryškinti pagrindinius filmo įvykius ir pagrindinę filmo mintį.

Daugiau informacijos: http://armenpress.am/eng/news/824991/jivan-avetisyann-ir-nor-filmi-shurj-astxayin-kazm-e-havaqel.html

30687

DRINKS1

Kęstučio Drazdausko koprodiusuotas ir Lietuvoje filmuotas filmas “2 Nights Till Morning” laimėjo geriausio režisieriaus pirzą Montreal Wrold Film Festival. Sveikiname Mikko Kuparinen!

Daugiau informacijos: http://ses.fi/en/news/news/?tx_ttnews%5BbackPid%5D=130&tx_ttnews%5Btt_news%5D=1066&cHash=53c05fe6e1a3d6061aa36a7d71696310

santa

Puikios naujienos iš Japonijos: Artbox prodiusuotas filmas “Santa” sėkmingai užkariauja Japonijos žiūrovų dėmesį.

Daugiau informacijos: https://jp.mfa.lt/index.php?440025758

Mes džiaugiamės galėdami pranešti, kad vienas iš mūsų filmų – Gianluca Sodaro „Ką Dievas sau galvoja?,“ Sonomos Tarptautiniame Filmų Festivalyje laimėjo geriausio vaidybinio trumpametražio filmo kategorijoje.  Sveikiname ir dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio nuostabaus filmo kūrimo.

Gianluca

IMG_2458_1024x683

Sveiki atvykę į atnaujintą filmų skyrių mūsų puslapyje. Čia jūs rasite visą informaciją apie filmus, kuriuos mes filmuojame arba prodiusuojame (ko-prodiusuojame). Duomenų bazę atnaujinsime reguliariai, tad kartas nuo karto apsilankykite pas mus!

c1320a1be782a0e1fbd5770604a1bd8c0e7c4a71

„Babylon 13″ – tai pilietinio pasipriešinimo kinas. Tai grupė jaunų kinematografininkų-vienminčių, kuriuos suvienijo revoliucinis Maidanas. Tai siekis nufilmuoti pilietinės visuomenės gimimą ir jos pirmuosius ryžtingus žingsnius.

Metraštis, susidedantis iš maždaug penkiasdešimties trumpametražių DocuWeb žanro filmukų, atspindinčių Ukrainos revoliucijos istoriją.

Metraštį pristato režisierė Larisa Artiugina, I.K.Karpenka-Karogo vardo Kijevo Nacionalinio teatro, kino ir televizijos universiteto, Ekrano menų instituto dėstytoja, aktyvi „Babylon 13″ dalyvė. Viena iš iniciatorių kuriant revoliucinę Ukrainos kultūros veikėjų asamblėją.

Metraščio trukmė – 110min., 2 dalys.

Peržiūra ir susitikimas su režisiere įvyks 2014 balandžio 2 dieną, trečiadienį, 18.00 val. Lietuvos kinematografininkų sąjungos salėje, Vasario 16-osios g. 13, Vilniuje. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/443221312477638

1

Džiugiai pranešame, jog prestižinėje Lietuvos kino apdovanojimų ceremonijoje – „Sidabrinė gervė 2014“ , Mariaus Ivaškevičiaus filmas „Santa“ yra nominuotas net keturiems apdovanojimams:

  • Metų geriausias ilgametražis vaidybinis kino filmas.
  • Metų geriausias aktoriaus vaidmuo – Tommi Korpela
  • Metų geriausias kompozitoriaus darbas – Kipras Mašanauskas, Michelle Gurevich – Chinawoman.
  • Metų geriausias dailininko darbas – Jurgita Gerdvilaitė.

Sveikiname nominuotuosius ir visą komandą su nacionaliniu pripažinimu.

Primename, jog ceremonija vyks gegužės 2d. verslo ir pramogų centre „Forum Palace“.

Mac_īu-1170x780

Taip pat dalinamės Imanto Reed, iš grupės “Makchu Pikchu”, interviu apie tai, kaip jų daina “Why Do We Think So” pateko į filmo “Santa” garso takelį. “Makchu Pikchu” naują šios dainos versiją atliks ir “Sidabrinė gervė 2014” apdovanojimų ceremonijos metu.

Nuoroda: http://www.lika.lt/“makchu-pikchu”-kino-apdovanojimams-“sidabrinė-gervė-2014”-ruošia-naują-savo-hito-versiją

Dainą galite išgristi: http://www.youtube.com/watch?v=Ze1fmUpvQxE

04dd422dacb6bcbf2ed069eefc98bd1ccd77c373

Trumpametražis vaidybinis italų režisieriaus Gianluca Sodaro filmas „Ką Dievas sau galvoja?“ („God’s Got His Head in the Clouds“), kurį Lietuvoje koprodiusavo Kęstutis Drazdauskas (kompanija „Artbox“), o nufilmavo vienas geriausių Lietuvos operatorių Ramūnas Greičius, tęsia savo sėkmingą kelionę po pasaulio kino festivalius.

Iki šiol filmas parodytas ir palankiai sutiktas jau daugiau nei 25-kiuose kino festivaliuose Europoje, Amerikoje, Australijoje ir Azijoje. Tai liudija ir Kovą gautos nominacijos bei apdovanojimai: prestižiniame Australijos festivalyje „Byron Bay International Film Festival“ filmas laimėjo geriausio operatoriaus kategorijoje, taip atnešdamas šlovę jį nufilmavusiam Ramūnui Greičiui, o už geriausią originalią filmo muziką Italijos „Rome Creative Contest Festival“ buvo nominuotas filmo  kompozitorius Angelo Badalamenti,  kuris kino pasauliui gerai žinomas iš ankstesnių savo darbų bei ilgamečio bendradarbiavimo su kino grandu – režisieriumi Davidu Lynchu.

Visai neseniai filmas „Ką Dievas sau galvoja?“ laimėjo dar vieną prestižinį apdovanojimą – JAV „Gasparilla International Film Festival“ komisija paskelbė, kad festivalio „Didysis žiuri prizas“ atitenka režisieriui Gianluca Sodaro, kuris yra ir šio filmo scenarijaus autorius bei prodiuseris. Režisierius G. Sodaro džiaugiasi: „Tai įdomios idėjos, nuoseklaus darbo ir puikios tarptautinės komandos rezultatas. Balandį mano filmas toliau keliauja po tarptautinius festivalius: jau varžėsi  Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje bei keliuose JAV festivaliuose, tarp kurių ir „Ashland Film Festival“, kuris laikomas vienu svarbiausių JAV nepriklausomo kino festivalių. Malonu, kad mano darbas įvertinamas skirtingų festivalių įvairiose šalyse, tai rodo, kad jis kalba universalia kalba“.

Trumpametražis vaidybinis filmas „Ką Dievas sau galvoja?“ pasakoja apie mažo miestelio pagyvenusį kunigą, kuris, besiruošdamas mišioms, sulaukia netikėto svečio – smalsios vienuolikametės mergaitės Angelinos, kuri, kaip paaiškėja, padavė į teismą patį Dievą. Pagrindinius vaidmenis šiame juodai baltame kino filme atlieka italų aktoriai Franco Pistoni, sukūręs kunigo vaidmenį, ir jaunoji aktorė Silvia Sodaro, suvaidinusi Angeliną.

Gianluco Sodaro filmas jau buvo rodytas Lietuvoje – žiūrovai jį galėjo išvysti Europos šalių kino forume „Scanorama“, be to jis buvo nominuotas Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimams „Sidabrinė gervė 2013“ kaip geriausias trumpametražis vaidybinis kino filmas.

Režisierius toliau tęsia bendradarbiavimą su Lietuvos kino kūrėjais, o jo naujojo pilnametražio vaidybinio filmo „Solo“ (kompanija „Artbox“) parengiamuosius darbus jau parėmė Lietuvos kino centras.

Filmo anonsas: http://vimeo.com/64070560

c87f6bb9f006c94f5098b83ed8391c0cc00831b5

Gegužės 5 d. Jerevane įvyko armėnų režisieriaus Jivan Avetisyan pilnametražio vaidybinio filmo “Tevanik” premjera. Filmą koprodiusavo Kęstutis Drazdauskas (kompanija „Artbox“). Filmui muziką sukūrė kompozitorius Jonas Jurkūnas, vaizdo postprodukciją atliko Linas Dabriška (kompanija Madstone).

Tikrais faktais paremtas filmas pasakoja dramatišką istoriją apie 14 metų našlaitį Tevanik, kuris žuvo kare, neišdrįsęs sunaikinti grožio. Tai istorija apie meilę ir pasiaukojimą.

Filmo anonsas: http://www.youtube.com/watch?v=J830Ne5lwsY